Člen medzinárodnej skupiny CBA

Recepty

Jogurtovo-čučoriedková zmrzlina od Tinky Karmažín

Jogurtovo-čučoriedková zmrzlina od Tinky Karmažín

Zdravá maškrta, na ktorej si pochutí celá rodina.

Približný čas prípravy: 15 minút

Tento recept je súčasťou knihy - Recepty pripravené s láskou 2, od Tinky Karmažín, ktorú si môžete zakúpiť v našom vernostnom programe a to so 40% zľavou.

Potrebujeme:

  •     400 ml gréckeho jogurtu
  •     3/4 šálka mlieko
  •     4 PL med podľa ľubovôle
  •     3/4 šálka čučoriedky

Postup:

Najprv si zbavíme jogurt prebytočnej vody. Na misku si dáme sitko, na sitko gázu (detskú plienku), vylejeme tam jogurt, prikryjeme zvyšnou časťou gázi a odložíme do chladničky na 2-4 hodiny. Ak na tento krok nemáte čas, môžete ho vynechať, v zmrzline však budú jemné kryštáliky ľadu.
Do jogurtu pridáme mlieko, med, zamiešame, dáme do umelohotnej nádoby a položíme do mrazničky. Každú pol hodinu zmrzlinu premiešame lyžicou.
Pred koncom, keď je už polotuhá si rozmixujeme v sekáčiku s S nožmi mrazené čučoriedky (resp. iné bobuľovité ovocie), nanesieme na vrch zmrzliny a jemne ho vtlačíme do bielej časti, aby sa nám vytvoril pekný mramor. Necháme ešte zamraziť.
Pred podávaním vyberieme aspoň na 10 min, aby nám trochu pustila, keďže domáce mrazničky máme nastavené na trochu vyššiu teplotu ako býva bežne v zmrzlinárňach.

Dobrú chuť.


Recepty, ktoré chutia

Nie všetko zdravé je automaticky bez chuti. Dôkazom toho sú tieto recepty, nielenže si pochutnáte, ale ako bonus spravíte niečo pre svoje zdravie a možno aj schudnete :) 

Ak ochutnáte tieto recepty, zdravý životný štýl sa pre vás stane zaľúbou.  

Prajeme chutný zážitok.