Člen medzinárodnej skupiny CBA

Recepty

Makové linecké koláčiky

Makové linecké koláčiky

Približný čas prípravy:

VIANOCE sú za dverami, prípravy sú v plnom prúde a veľa z vás už vo veľkom doma pečie. Niet pochýb, že vo väčšine domácnosti nesmú chýbať linecké koláčiky. Pomerne jednoduchý recept, ktorý zvládne každý.
Preto máme pre vás výborný recept na vylepšené linecké koláčiky s makom a slivkovým lekvárom od šikovnej garden.and.kitchen heart
 

POTREBUJEME:

na cesto:
1 žĺtok
Na náplň:
lyžicu rumu
papier na pečenie
potravinársku fóliu
 

POSTUP:

Do misy dáme všetky suroviny a všetko spracujeme na cesto. Cesto zabalíme do fólie a dáme do chladničky, najlepšie cez noc uležať. Pol hodiny pred pečením cesto vyberieme z chladničky. Rúru predhrejeme na 175 stupňov.
Plech vyložíme papierom na pečenie.
Pracovnú dosku zľahka posypeme múkou a cesto pomocou valčeka vyvaľkáme na plát hrubý 3mm, vykrojíme kolieska, ktoré položíme na plech a potom dáme do rúry, a pečieme približne 7 minút. Upečené kolieska necháme na plechu úplne vychladnúť, a potom ich preložíme na tanier.
Slivkový lekvár zmiešame s rumom, ak sú príliš husté, ľahko ich rozmixujeme. Na koliesko dáme lekvár, zľahka lyžičkou rozotrieme, priklopíme druhým kolieskom. Zlepované kolieska zľahka posypeme práškovým cukrom, dáme do uzavretej dózy a skladujeme v chlade.
Chutné a veselé Vianoce vám praje CBA Komfos heart

Fotogaléria

Recepty / Makové linecké koláčiky - foto
Recepty / Makové linecké koláčiky - foto

Recepty, ktoré chutia

Či už rozmýšľate nad rýchlou večerou, nedeľným obedom alebo niečim špeciálnym či zdravým, tu nájdete možno tu správnu inšpiráciu. 

Vyberáme nie len chutné recepty ale snažíme sa aj tradičné nahradiť niečim novým a zdravším. 

Prajeme chutný zážitok.